Monday, March 17, 2014

MAC 275 MEDIUM ANGLED SHADING BRUSH / MAC 275 FIRÇA

Bugün size MAC'in 275 numaralı kesik uçlu göz fırçasını tanıtacağım. Bence bu fırça kozmetik severler tarafından gerektiği ilgiyi diğer MAC fırçaları kadar görememiş ama işlevi gayet de başarılı olan bir fırça.

MAC Websitesinde 275'in far uygulama ve karıştırma işlemleri için uygun olacağını yazmış.

Ben ise bu fırçayı özellikle gözün dış kısmına yan V şeklini verirken kullanmayı seviyorum. Kesik ve eğimli olan kılları, gözün dış kısmına normal far fırçasından çok daha keskin bir uygulama yapmanızı sağlıyor.

Peki sadece göz makyajı için mi kullanıma uygun? Tabiki de hayır.. Fırça kullanımı biraz da yaratıcılığımıza kalmış bir şey. Özellikle burun kenarı gibi küçük kontör alanlarını bu fırçayı kullanarak şekillendirebilirsiniz. İsteyenler gene suratlarında dar alanlı bölgelere (dudak ya da kaş üstü) gibi aydınlatıcı sürme işleminde de kullanabilir.
Fiyatı ise bütün MAC fırçaları gibi oldukça tuzlu. Türkiye'de 72 TL 'ye satılıyor. Benim için 275 göz makyajı için şart olan MAC fırçalarından bir tanesi. Eğer eliniz normal fırça ya da aplikatörlerlen outer v denilen dış kısımda istediğiniz şekli vermeye alışık değilse, "must have" denilen göz fırçalarından bir tanesi. Benim kadar makyaj fırçalarını çok sevmiyor ama birkaç tane edinmek istiyorsanız, 275'i makyaj çantanıza ekleyebilirsiniz.

Sevgilerle....

xxxx

1 comment:

mynet hava durumu said...

güzel post. teşekkürler.